Konferencja „Kardiologia Prewencyjna 2014 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”

0

144x177_ptk-10[2]Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w VII Konferencji Naukowej „Kardiologia Prewencyjna 2014 — wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 21-22 listopada 2014 r.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Pulsatile hemodynamics and cardiovascular risk” wygłosi gość specjalny, kardiolog interwencyjny i międzynarodowej sławy specjalista w dziedzinie chorób tętnic, Profesor Thomas Weber. Ponadto w sesji rozpoczynającej Konferencję wykłady wygłoszą: prof. Jarosław Kaźmierczak „Polska kardiologia w 2014 i 2020 r. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?” oraz prof. Zbigniew Kalarus „Rokowanie krótko i długoterminowe w zawale serca w Polsce. Wnioski z Rejestru AMI-PL”.

W programie konferencji jest jedyny wykład poświęcony zagadnieniom prawnym, który wygłoszą prawnicy współpracujący z portalem Prawo a Medycyna, Wojciech Bagiński i Aneta Sieradzka powiedzą podczas konferencji o „ Naruszeniu dóbr osobistych lekarza w internecie”

Tegoroczna Konferencja będzie obfitować w wiele doniesień naukowych, a także ciekawych debat, w których wezmą udział najlepsi polscy eksperci. Wykładowcy w sposób przystępny i praktyczny podsumują najnowsze zmiany w wytycznych diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia oraz wyjaśnią w jaki sposób pod ich wpływem powinna zmienić się codzienna praktyka.

Konferencja „Kardiologia Prewencyjna” to spotkanie multidyscyplinarne, skierowane nie tylko do kardiologów oraz kardiochirurgów, ale także lekarzy rodzinnych, internistów i diabetologów. Ponieważ w zakresie kardiologii prewencyjnej mieści się zarówno choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemia i inne czynniki ryzyka, a także profilaktyka nagłego zgonu i epidemiologia z pewnością nie zabraknie okazji do ciekawych, interdyscyplinarnych dyskusji.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się pod adresem: www.kardiologiaprewencyjna.eu

Zapraszamy do rejestracji .

Do zobaczenia w Krakowie!

Komitet Organizacyjny Konferencji

„Kardiologia Prewencyjna 2014”

Share.

About Author

Leave A Reply