Liderzy w Sektorze Ochrony Zdrowia 2014

0

W ostatni poniedziałek, 13 października w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi „Liderzy w ochronie zdrowia”. Miałem osobiście przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Co warte odnotowania – podczas gali podsumowującej projekt padło wiele interesujących pomysłów jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Jednym z wniosków jakie nieuchronnie nasuwa się po tym wydarzeniu jest konieczność wprowadzenia przepisów regulujących dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.

Ponadto, co podkreślono podczas gali wydaje się konieczne wprowadzenie mechanizmów, w tym prawnych, mobilizujących do działań profilaktycznych. Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na nieuchronność reformy edukacji medycznej czy też szersze wykorzystanie telemedycyny w zakresie patomorfologii. Interesującym pomysłem jest również powiązanie działań Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych z nocną i świąteczną opieką medyczną.

Podsumowując, wspomniany projekt był nie tylko świetną inspiracją, ale miejmy nadzieję – również podglebiem pod uzdrowienie polskiego systemu ochrony zdrowia. Pozostaje mieć nadzieję, że wskazane tutaj pomysły wyjdą ze sfery koncepcyjnej i przynajmniej częściowo zostaną zrealizowane w praktyce.

Share.

About Author

Leave A Reply